Published On: 1 Mars, 2016

Gecaj: Shpend Ahmeti e ka shndërruar Komunën e Prishtinës në kazermë të Brigadave të Kuqe

Bajram Gecaj, Zv Ministër dhe këshilltari i kryeministrit Isa Mustafa, vazhdon betejën me VV!-në. Sot Gecaj përmes profilit të tij në FB ka konstatuar se Komuna e Prishtinës është shndërruar në kazermë të Brigadave të Kuqe nga Shpend Ahmeti. Ai përmes një postimi në Facebook thotë se Ahmeti as që pyetet nga kush për Komunën e Prishtinës.

Ja postimi i plotë i Gecajt në Facebook:

Komuna e Prishtinës – Kazermë Ushtarake

Shpend Ahmeti e ka shndërruar tanimë objektin e Komunës së Prishtinës padiskutueshëm në një kazermë ushtarake të Brigadave të Kuqe të Lëvizjes Anarkiste të Vetëvendosjes (LAV). Dhe kjo është shkelja më e rëndë e tij, nga ato shumë e shumë premtime të dhëna qytetarëve të Prishtinës e të parealizuara kurrë.

Shpendin si duket as që e pyet kush për vendime të tilla, madje-madje për këtë nuk pyetet as kryetari real (i vërtetë) i komunës, shefi i Shpendit, Daradan Sejdiu; derisa “komunari” Shpend merret me politika “nacionale e globale”.

Këto vendime në fakt zihen e përzihen në kuzhinat e Brigadave të Kuqe, nga anarkistë me tendenca të çrregulluara e me mendje të prishtë, truri i të cilëve veç dëmtimin e shkatërrim e Republikës së Kosovës mund ta mendojë.

Pos shtetit e pronës publike, këta paramilitarë na sulmojnë edhe dinjitetin individual, antarët e familjeve si dhe pronën e tyre private.

Këto veprime të vazhdueshme janë jo vetëm shkelje premtimesh zgjedhore, por edhe tejkalim dhe keqpërdorimi më flagrant i kompetencave të autonomisë lokale.

Nuk kemi krijuar ne komuna që ato të shkatërrojnë shtetin, por të jenë sa më afër nevojave të përditshme të qytetarëve, dhe këtë gjithherë në suazat e sistemit ligjorë dhe kushtetutës të Republikës së Kosovës. Besoj fuqishëm se qytetarët e Prishtinës nuk do ta përsërisin kurrë më një gabim të tillë, derisa qytetarët e Republikës së Kosovës kanë mësuar se më në fund se LAV e ka vendin vetëm në pjesën e errët të historisë më të re të shtetit të ri të Kosovës.

 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
  1. Kemo thotë:

    Gecaj do me lujtë prej mendesh duke kritikue Shpendin që është Kryetari më serios dhe i pakurruptuar në Kosovë. Gecaj koha e Ramon Morines ka perfundu o i mjerë.

    Përgjigjiuni
    Pelqej(2) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...