Published On: 30 Mars, 2016

Gecaj: Shpejtim Bulliqi e Florim Isufi u besojnë “Institucionet kredibile të ish-Jugosllavisë”

Bajram Gecaj, këshilltari i kryeministrit Isa Mustafa, ka reaguar ndaj deputetit të Kuvendit të Kosovës nga radhët e LDK-së, Shpejtim bulliqi dhe gjeografit Florim isufi.

Në reagimin e Gecajt, thuhet se këta dy gjeograf janë duke i besuar “Institucionet kredibile të ish-Jugosllavisë”, njofton gazetablic.com

Reagimi i plotë:

“Institucionet kredibile të ish-Jugosllavisë” i kanë prodhuar hartat të cilave u besojnë Shpejtim Bulliqi e Florim Isufi; a nuk ju tingëllon kjo si një lloj nostalgjie për sistemin “perfekt” në të cilin kemi jetuar dikurë? Apo, nga rrafshi tjetër, i besojmë ish-Jugosllavisë, e jo treshes mike SHBA-BM-Gjermani!

 

 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
 1. Mustafe-Shabani thotë:

  Hipokrizi.
  Hipokritet mirren me keso gjerash.
  Ky lloj hipokriti per hire te atyre te cilat i ka qfaq miku im i ngusht Saim Tahiraj e kishte njehere voten time dhe te rrethit tim,pore ajo histori ka mbaruar .
  Fund nuk ka me vote per te tille.
  TURP!!!
  Une jam me heroin e gjall Prof.Dr. Shpejtim Bulliqin e jo me antivleren.

  Per hire te informatave te cilat i disponoja nga miku im i ngusht Saim Tahiraj​ per Bajram Gecaj​n une me gjithe qe kisha perkraha ate ne fushaten zgjedhore duke e zgjeruar rethin e atyre te cilet i dhan voten atije.
  Qasja e tije ka kohe eshte antivote e hapur,derisa Prof.Dr. Shpejtim Bulliqi​ perpos profesionalizmit te tije te pashoq ka treguar edhe guxim qytetar te cilin pothuaj nuk mund ta gjesh ndoku .
  Derisa profesori i nderuar dhe heroi i tokes Dardane Prof.Dr.Shpejtim Bulliqi ka pushtuar zemerat e elektoreve duke i shpetuar LDK-se ne njeren ane fytyren tanime e humbur,e ne anen tjeter duke mos i pranuar kembet e arushes nga SHIK-u famkeq profesori deputeti dhe shkencetari i nderuar me qendrimet e tija tanime eshte hero i gjall ,derisa pala tjeter jan niveli me i ulet i LDK-se dhe vendit
  I nderuar Bajram Gecaj jo vetem qendrimet tuaja joparimore mirepo edhe fjalori yte i cili i perngjane atije te viteve te 80-ta te cilin e kishte perdorur shefi yte asokohe vertete tejkalojne qdo kufi dhe siq shihet ti nuk dallon me asgje nga klani puqist ne fund te fundit ti duhet te jesh njeri nder koordinaret kryesor te keteyre poshtersive ,andaj per nivelin e tille une nuk kam dhe nuk ndjeje PARDON.
  Me gjithe rrespektin tim per mikun tim Saim me te cilin jemi te nje mendje ,dhe i cili nuk u ndal dhe nuk ndalet per qeshtjene e shtrenjet kombetare,dhe kete gje e ben ne vazhdimesi duke u distancuar poashtu edhe nga qendrimet tuaja tersisht joparimore Eshte e pabesuar deri ku mund te shkoj serviliteti kudo ku deshirohet perparim dhe prosperitet fakti e mund dredhin Shkenca dyftyresin
  Vlera jovleren dhe prapambeturin.
  Vetem tek ne dominon padituria dhe servilizmi
  Njeriu deputetit dhe shkencetari si Shpejtim Bulliqi i duhet atije vendi I nderuar Shpejtim Shpejtim Bulliqi e drejta eshte ne anen tone dhe ajo.do e mund lakuriqesin e te shitureve
  Zoti te bekoft heroi i tokes Dardane

  Përgjigjiuni
  Pelqej(1) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...