Published On: 7 Janar, 2016

Gecaj për Vetëvendosjen: Cila familje në Kosovë i merr 3 mijë euro?

  • Debati mes zëvendësministrit Bajram Gecaj dhe zëdhënsit të Vetëvendosjes Frashër Krasniqi po bëhet çdo herë më i ashpër.

Së fundmi, Gecaj akuzon zëdhënësin e Vetëvendosjes, se e gjithë familja e tij marrin rroga nga Lëvizja VV, që ai i referohet si Lëvizje Anarkiste.

Reagimi i Gecajt: 

Ky voglushi i Lëvizjes Anarkiste të Vetëvendosjes, zëdhënësi i tyre Frashër Krasniqi, me çdo kusht dëshiron të marrë (uzurpoi) në taborrin e huaj, posaçërisht tani kur as nga taborri i tyre nuk po gëzojnë ndonjë përkrahje substanciale. Dhe prap këta me të vjetrën, bashkëpunimin me miqtë e konsiderojnë spiunim, ndërsa konfrontimin me ta vyrtyt. Deri sa unë me dëshirë dhe vullnet të madh bashkëpunoj (“spiunoj”) me ambasadat përëndimore, mirë kishte qenë nëse këta na tregojnë ku e gjejnë ata bashkēpunimin (“spiunimin”) – në lindje ndoshta, apo preferojnë izolim total të tipit Hoxhist. Por, nga ky zëdhënës edhe nuk mund të presësh diqka tjetër, duke marrë parasysh të mirat të cilat i gëzon familja e tij nga Lëvizja Anarkiste – përpos tij, rroga atje marrin edhe babai i tij, dy motrat dhe dhëndërri, dhe, sipas disa kalkulimeve, buxhetit të Republikës, të cilën këta luftojnë për ta përmbysur, i kushtojnë rreth 3000 euro. Pastaj, të njejtit edhe marrin të drejtën dhe guximin të flasin për nepotizëm.

Ky reagim vjen pas një statusi në Facebook të zëdhënësit të Vetëvendosjes Frashër Krasniqi, ku ai e quan Bajram Gecajn sërish spiun të ambasadave. 

“Spiuni i ambasadave, Bajram Gecaj, nga frika prej masivitetit opozitar po mundohet ta marrë edhe elektoratin e LDK-së në kauzën e qeverisë për me e mbrojtë “Zajednicën”.
Dëshpërim i madh për Qeverinë. As votuesit e tyre nuk i mbështesin. Dhe kjo është e kuptueshme: askush në Kosovë nuk e mbështet shitjen e vendit dhe shkeljen e Kushtetutës.
Ne i bëjmë thirrje votuesve të LDK-së që të dalin në protesta pasiqë edhe ata i konsiderojmë si qytetarë t’Kosovës, të tradhëtuar nga Qeveria e tyre”, shkruan Krasniqi në Facebook. 

I gjithë ky debate nisi nga një mesazh i Gecajt më herët në Facebook ku ai shkruante:

E kam thënë edhe më heret se hipokrizia nuk kishte kufi. Të dëshpëruar nga pjesëmarrja minimale në protestat e deritanishme, opozita tani lëshon një SOS edhe në drejtim të elektoratit e antarësisë së LDK-së. Gjithashtu, dje lexuam se si i mërzisin njerëzit e artit me presione për të bërë thirrje për protesta. Këta si duket ende nuk e kanë kuptuar se ky popull nuk përkrahë shpërndarësit e dhunës, anarkisë dhe urrejtjes. Kosova ka probleme të shumta, por ato nuk zgjidhen me dhunë e as me konfrontim me miqtë më të mirë të Kosovës…Në mandatin e saj katër-vjeçar, kjo qeveri do të bëj të pamunduren ti adresojë të gjitha këto probleme në mënyrë civilizuese e institucionale.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...