Published On: 7 Janar, 2016

Gecaj për protestën: Hipokrizia nuk ka kufi

  • Zëvendësministri i Ministrisë së Administrimit të Pushtetit Lokal, Bajram Gecaj, ka shprehur bindjen se opozita nuk e ka kuptuar se populli nuk përkrahë shpërndarësit e dhunës, anarkisë dhe urrejtjes.

Mesazhi i tij në Facebook: 

E kam thënë edhe më heret se hipokrizia nuk kishte kufi. Të dëshpëruar nga pjesëmarrja minimale në protestat e deritanishme, opozita tani lëshon një SOS edhe në drejtim të elektoratit e antarësisë së LDK-së. Gjithashtu, dje lexuam se si i mërzisin njerëzit e artit me presione për të bërë thirrje për protesta. Këta si duket ende nuk e kanë kuptuar se ky popull nuk përkrahë shpërndarësit e dhunës, anarkisë dhe urrejtjes. Kosova ka probleme të shumta, por ato nuk zgjidhen me dhunë e as me konfrontim me miqtë më të mirë të Kosovës…Në mandatin e saj katër-vjeçar, kjo qeveri do të bëj të pamunduren ti adresojë të gjitha këto probleme në mënyrë civilizuese e institucionale.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...