Published On: 20 Shtator, 2016

Gecaj me synime shumë të larta: LDK synon të qeverisë edhe dy mandate (Video)

 
Lidhja Demokratike e Kosovës, nuk është e kënaqur vetëm me një mandat në udhëheqje të Qeverisë. Partia e Isa Mustafës synon së paku edhe dy mandate ta ketë njeriun e saj në krye të Ekzekutivit.

Anëtari i LDK-së, Bajram Gecaj, në emisionin Fakt PLUS në Tribuna Channel ka lavdëruar udhëheqjen e Qeverise nga shefi i tij në parti, Isa Mustafa, duke shtuar se për t’u parë rezultatet në teren duhet të jepet kohë.

Gecaj, i cili është edhe këshilltar i kryeministrit Mustafa ka folur edhe për daljen në teren të kryeministrit Mustafa për të diskutuar për çështjen e demarkacionit.

I pyetur, nëse Qeveria do të vazhdoj me themelimin e Asociacionit të Komunave me shumicë Serbe, Gecaj ka deklaruar se ky është obligim kushtetues dhe i cili do të përmbushet.

Sa i përket rifomramitizimit të Qeverisë, Gecaj ka thënë se kjo do të bëhet në koordinim edhe me partnerët tjerë të koalicionit.

Në këtë intervistë Gecaj tregon se a do të ketë shkurtim të kabinetit qeveritar, dhe a i është ofruar posti i zv/kryeministrit, Ramiz Kelmendit. Krejt në fund ai flet edhe për polemiken me deputetin e LDK-së, Shpejtim Bulliqi./Gazeta Tribuna

 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
  1. populli thotë:

    Po ksi njerz si Gecaj e kan shit vendin gjithmon se kta skan te bajn me shqiptarin fare ky njeri asht tmerr per kosoven.!!! Tradhtia ska brina me kët ftyr të prisht ky se ka vendin ne kosov mbathja te nana serbi o tradhtar.

    Përgjigjiuni
    Pelqej(1) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...