Published On: 4 Maj, 2016

Gecaj: Kam një lajm të “keq” për Daçiqin

Zëvendësministri i Ministrisë së Administrimit dhe Pushtetit Lokal, Bajram Gecaj, ka reaguar ndaj deklaratës së ministrit të jashtëm serb Ivica Daçiq, i cili tha dje se vendimi i UEFA-s ishte politik, raporton GazetaBlic.

Gecaj ka thënë se ka lajme edhe më të “këqija”, për Daçiqin, pasi që siç thotë ai, zëvendëskryeministri serb do të vazhdojë të zhgënjehet shumë herë, si nga qeveria e Kosovës, ashtu edhe nga miqtë tanë ndërkombëtarë.

 Më poshtë e gjeni të plotë shënimin e tij:

Trimi i mirë me shokë shumë

Kur është fjala për Kosovën, zëvendëskryeministri i parë dhe Ministri i Jashtëm serb, Ivica Daçiç, duket ta ketë inatin dhe urrejtjen më të madhe se sa logjikën dhe pragmatizmin. Ai ka reaguar plotësisht i papërmbajtur ndaj vendimit të UEFA-s, e cila dje pranoj Kosovën si anëtare të barabartë në këtë organizatë të futbollit evropian. Daçiç thotë se ky është vendim politik, e jo vendim i bazuar në ligj, dhe i cili na qenka sponzoruar nga ato shtete të cilat edhe e kanë përkrahur pavarësinë e Kosovës. E kësaj deklarate ne vetëm mund t’ia shtojmë thënien popullore, “trimi i mirë me shokë shumë”. Kam një lajm edhe më të “keq” për Daçiç-in; ai do të vazhdoj të zhgënjehet me miqtë tanë dhe me punën e Qeverisë së Republikës së Kosovës në vazhdimësi. Do të vijnë ende lajme të “këqija” për te edhe nga FIFA, edhe nga Bashkimi Evropian, edhe nga OKB-ja. Nëse nuk më beson mua, Daçiçi duhet t’i besoj miqve të fuqishëm të shtetit të pavarur të Kosovës. Ndërsa UEFA dje e dëshmoj mu këtë. /GazetaBlic/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...