Published On: 1 Prill, 2016

Gecaj: Demarkacioni të konsiderohet i përfunduar

Komisioni “ad hoc” i presidentes Atifete Jahjaga, i përbërë nga tre ekspertë ndërkombëtarë, nuk arriti ta zbërthejë “enigmën” e demarkacionit me Malin e Zi, duke lënë procesin zvarrë.

Përderisa Qeveria e Kosovës, ajo e Malit të Zi, si dhe diplomatët e konsiderojnë çështje të përfunduar, subjektet opozitare vazhdojnë ta kundërshtojnë Marrëveshjen e 26 gushtit, duke pretenduar se me këtë marrëveshje Kosova humb mbi 8 mijë hektarë tokë.

Bajram Gecaj, zëvëndësministër në Ministrinë e Administrimit të Pushtetit Lokal  ka thënë për Gazetën “Zëri” se çështja e demarkacionit duhet të konsiderohet e përfunduar.

Sipas tij,  ende nuk është diskutuar se kur Marrëveshja e 26 gushtit do të dërgohet për ratifikim në Kuvend.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...