Published On: 20 Shkurt, 2016

Gecaj: Deda po tentoj ta emitojë rolin e Presidentit, ku është qëlimi i tij?

Zv.Ministri i Administrimit të Pushtetit Lokal, Bajram Gecaj i ka reaguar deputetit të Kuvendit të Kosovës nga VV-ja, Ilir Dedajt, në lidhje me qëndrimet e tij të fundit karshi situatës politike në vend, njofton gazetablic.com

Gecaj, thotë se Deda kohëve të fundit po tentoj ta emitojë rolin e Presidentit të Kosovës, e duke ironizuar tha se kjo mund të ndodhë për faktin se një nga funskionet e ti të deritanishme ka qenë edhe ai i këshilltarit të Presidentës Jahjaga, shkruan Gecaj në Facebook.

Reagimi i Barjam Gecaj në Facebook:

Ilir Deda ta civilizoj e demokratizoj LAV

Ilir Deda kohët e fundit po tenton të imitoje rolin e Presidentit të Republikës së Kosovës, e kjo ndoshta vjen për shkak të faktit se njëri nga funksionet e tij të shumta të deritanishme ishte edhe ai i këshilltarit të Presidentes Jahjaga. Deda mundohet të na predikoj dhe të na udhëzoj çka është e çka nuk është mirë për Lidhjen Demokratike të Kosovës. Me gjithë respektin që kam për pozicionimet e tij parimore ndaj veprimeve të dhunshme dhe krejtësisht joracionale e joligjore të subjektit të cilit i takon, Deda do të bënte mirë sikur të punonte më shumë në “shtëpinë e tij” të tanishme, e që Lëvizja Anarkiste e Vetëvendosjes (LAV) t’i kthehet metodave civilizuese e demokratike dhe të hekë dorë nga veprimet përmes metodave të Brigadave të Kuqe; veprime këto të cilat vetëm po ja nxjerrin faqen e zezë vendit tonë, por të cilat nuk po prodhojnë dhe nuk do të prodhojnë asnjë efekt pozitive për LAV-in vetë.

 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
  1. jan thotë:

    Ky e sojit te tij jane çobana dhishe pa asnji fije dinjiteti.Ti je argat i keq i ises e hashimit qe e kan zaptu kosoven.Vjen dita kur do te japish llogari.

    Përgjigjiuni
    Pelqej(1) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...