Published On: 21 Dhjetor, 2015

Gecaj: DASH sqaroi gjithçka, opozita synon pushtetin

Zëvendësministri i Administratës Publike, Bajram Gecaj, ka thënë në një intervistë për Klan Kosovën se me studimin e Departamentit të Shtetit Amerikan për Demarkacionin, sqarohet që komisioni qeveritar ka bërë punë të mirë.

“Deklaratë më të qartë nuk mund të ketë sesa kjo e Departamentit të Shtetit Amerikan për Demarkacionin. Kjo tregon se komisioni qeveritar ka pasur të drejtë”, deklaron zëvendësministri.

Sipas Gecajt, ky studim i amerikanëve tregon po ashtu se qëllimi i vetëm i Opozitës është marrja e pushteti dhe jo marrëveshjet.

“Kjo e vërteton atë që ne e kemi thënë çdo herë: marrëveshjet nuk janë arsye e vërtetë e protestave të Opozitës, por qëllimi i tyre është përmbysja e pushtetit”, pohoi Gecaj.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...