Published On: 17 Mars, 2016

Gecaj: Bojken Abazi është i shkollës komuniste të Syrizas greke

Ish- kandidati për deputetë nga Vetëvendosje, Arben Gecaj, ka thënë se Boiken Abazi ka qenë koka kryesore e idologjisë komuniste që ua ka mësuar në parti.

Gecaj ka thënë se Abazi është shkollë komuniste e Syrizas greke. Gecaj, në një postim në Facebook, ka thënë se krejt këtë diskursin radikal të denigrimit personal ndaj personaliteteve publike në Kosovë e ka orkestruar Abazi.

Ky është postimi i plotë i Gecajt në Facebook:

Dje ishte deportuar nga vendi ynë një nga delitantët politikë më të mëdhenjtë që ka mbajtur toka e Kosovës. Ky person ishte i ardhur në mision ne vendin tonë si shef ideologjik për të orkestrua shantazhin dhe denigrimin personal e grupor për të gjithë ata që nuk mbajnë kursin radikal të majtë , pra komunist të SIRIZ- ës greke dhe boshtit komunist pan-sllav.

Ky person me muaj të tërë ka orkestruar në të gjithë territorin e Kosovës fushatat kundër shumë personaliteteve politike, ushtarake e civile në Kosovë. Termi kriminel, hajn, tradhtar si dhe kondicinimi që i behet popullatës së Kosovës për të i manipuluar dhe instrumentalizuar masat për qëllime politike është produkt i Abazit dhe bandës komuniste ( një grupi të izoluar) të ardhur për fat të keq nga Republika e Shqipërisë. Prandaj është momenti i fundit të lirohemi nga ta.

Është e rëndësishme të thuhet se në territorin e Kosovës jetojnë shumë shtetas të Republikës së Shqipërisë të cilët respektojnë ligjet dhe shtetin e Kosovës. Disa nga ta janë edhe pjesë e familjes sime, prandaj kjo nuk ka të bëjë asgjë me origjinën, por me bindjet ideologjike dhe gatishmërinë për shkatrrimin e rendit dhe sistemit demokratik.

Boiken Abazi ka udhëhequr personalisht fushatën kundër një gruaje kosovare, kjo është Ajnishahe Halimi. Ai duke shpikur tregimet më të tmerrshme të stilit të SIGURIMIT ka tentuar të denigrojë një grua tonën dhe shumë patriot tjerë kosovarë.

Një nga shembujt më delitantë është fushata për kinse pagesën e shermit dhe terapisë nga ana e Partisë për zonjë Halimi, terapi e  cila ka kushtuar me dhjetra e mija euro…gjë që nuk është aspak e vërtet, por, ishte metodë për tentim e poshtërim.

Deportimi i Kastritot Dukës – ish hoxhës së Marinës dhe Boiken Abazit janë shembujt më të mirë se si mbrohet kushtetutshmëria, pra shteti i fitur me mundin dhe gjakun e dëshmorëve.

Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...
Loading...