Published On: 18 Tetor, 2016

Gecaj: As Jabllanoviqi nuk shau nënat kosovare – VV të kërkojë falje ose përballet me protesta

Kanë vazhduar gjatë tërë ditës komente të ndryshme dhe debatet në lidhje me një deklarim të Boiken Abazit, zyrtarit të Lëvizjes Vetëvendosje.

Përveç qytetarëve të shumtë që e kanë kundërshtuar Abazin, edhe kundërshtarët e tij politikë i kanë rikujtuars e më e pakta që mund të bëjë është një kërkim falje.

“Kërkim falja është minimumi. As Jabllaniviçi nuk ka sharë gruan, nënën kosovare kështu”, shkruan Arben Gecaj, anëtar në Këshillin Drejtues të PDK-së.

“Nëse LVV nuk kërkon falje për deklaratën e zyrtarit të saj, duhet të organizohen protesta deri ne çregjistrim të saj”, theksoi Gecaj.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...