Published On: 13 Shtator, 2016

Gebellsat e Ballkanit, tani filluan të na e shpëlajnë edhe trurin, edhe historin tonë…

 

Naim Miftari
Sipas Hashim Thaçit dhe Arsim Bajramit, pushtuesit … peradoria Romakë, Bizantine, ajo e Car Dushanit, Perandoria osmane, Mbretëria serbosllovene, Jugosllavia e Titos, por edhe Serbia e Sllobodan Milosheviqit.. kanë qenë vetëm turistë kur e kanë pushtuar vendin tonë, gjatë shekujve, dhe na kanë pushtuar vetëm për të na ndihmuar neve, se ju kemi dhimtë, pra gjithë këta pushtues që kanë kryer gjenocid dhe shfarosje masive të popullit tonë janë pushtues mëshirus dhe këta i kemi pas vëllezër… Dhe se Pirro, mbretëreshë Teutë, Skënderbeu, Ali Pashë Guci, Idriz Seferi, Hasan Prishtina, Ismajl Qemajli, Isa Boletini, Azem Bejta, Shaban Polluzha, Adem Jashari, Salih Çeku, Zahir Pajaziti, Fehmi Lladrovci, Luan Haradinaj… Gjithë këta heronj e mijëra të tjerë paskan qenë budallenjë ose të marrë, pse kanë luftuar kundër ”miqve, vëllezërve, dhe tuliifar pushtuesve.

 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
  1. fery thotë:

    Gjithe pushtuesit e shqiptareve Naim,kane patur kollaboracionist ne mesin e popullates vendore dhe ata nga ana e pushtuesit kane qene te trajtuar ndryshe, kane patur benifite dhe privilegje pa fund andaj ,ata sherbetor te pushtuesit ,pushtuesin e kane pa dhe perjetuar me nji sy dhe ndiesi me tjeter se populli i shtypur dhe raskapitur nga pushtuesit mizor dhe pushtimet e gjata

    Përgjigjiuni
    Pelqej(3) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...