Published On: 26 Janar, 2016

Gazzetta Dello Sport: Rashica, ylli botëror i së ardhmes

Talenti kuqezi, Milot Rashiça po tërheq vëmendjen e të gjithëve. Përveç jehonës së madhe që po i bëhet në Holandë, së fundmi për djaloshin e Viteses kanë filluar të thurin elozhe edhe mediat italiane.

Presigjozja, “Gazzetta Dello Sport”, në suplementin e saj të përjavshëm ka bërë një përzgjedhje të 50 futbollistëve nën 20-vjeç, që do të jenë nesër në elitën e futbollit Botëror.

Mes emrave tashmë të njohur në arenën Botërore si Donaruma i Milanit, Halilovic, Koman edhe shumë të tjerë, por ajo që bie në sy është se në listën e këtij artikulli është dhe emri i Milot Rashicës.

Në profilin e përshkrimit të 19-vjeçarit nga Vushtria, “Gazzetta” e nis me ngacmimin, “Një Europian si titullar me De Biasin? Është e mundur!” duke e përkufizuar më pas Rashicën si një anësor sulmi i paparashikueshëm.

Në artikull theksohet se ai i feston golat në Eredivisie me shenjën e shqipes, në nder të Shqipërisë. Një tjetër vlerësim ky për futbollistin që ka shpërthyer këtë sezon në me Vitessen duke shënuar 7 gola deri më tani në kampionatin holandez.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...