Published On: 8 Mars, 2016

Gazmend Muhaxheri në gjendje paniku kërcënon edhe kryetarët e nëndegëve në Pejë

Jeton Lajqi

Si veprimtar i LDK-së, si ithtar i filozofisë rugovjane dhe si rugovas nuk u befasova shumë kur dëgjova se Gazmend Muhaxheri i ardhur nga ORA që nuk la gjë pa thënë e pa bërë kundër LDK-së dhe presidentit Rugova kishte kërkuar përjashtimin nga partia të pesë deputetëve të LDK-së, sepse nuk e kanë votuar “presidentin”e Kosovës.

Gazmend Muhaxheri i ORA-s i cili u zgjodh kryetar me vota të elektoratit rugovjan e me firmën e LDK-së, merr guximin e shkon edhe më larg, në gjendje paniku kërcënon edhe kryetarët e nëndegëve në Pejë se do i përjashtoj ata që kanë dalur kundër zgjedhjes së Thaqit president, me partinë e të cilit Muhaxheri është në koalicion në Pejë!

E kuptojmë hallin e z. Muhaxherit, është shkëputur nga elektorati, nga struktura që e bëri kryetar, jo për personalitetin e tij por për hirë të LDK-së, andaj duke e parë se nëndegët e sidomos ato më të fuqishme me elektorat po ja kthejnë shpinën fuqishëm, dhe ky me klanin e tij të kalbur po ngelen vetëm, reagon në gjendje afekti, paniku dhe guxon edhe të përmend përjashtime! Edhe mbrëmë kishte deklaruar se qëndron prapa atyre fjalëve që i ka thënë!

Z. Muhaxherit i bëjë me dije se komplekset e panikun e humbjes së elektoratit nuk mund të shëroj askush, tani e tregove veten kush je, e ka kuptuar edhe elektorati i LDK-së në Pejë dhe gjithandej në Kosovë.

Z. Muhaxheri filozofia politike rugovjane dhe tradita e LDK-së nuk njef logjikë përjashtimi, por afrimi, dialogu, tolerance dhe mendim ndryshe, andaj më së paku keni të drejtë ju të ardhurit në shtëpinë e madhe të LDK-së të përmendni përjashtime.

Uroj që ky shkrim të ndihmoj të kthjellesh dhe të ju kërkosh falje atyre aktivistëve dhe veprimtarëve të devotshëm të LDK-së që mendojnë plotësisht njëjtë me bazën, elektoratin e LDK-së, elektorat ky që të bëri kryetar të Pejës sepse pa këtë elektorat në dy tentime pate pësuar fiasko.

 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
 1. Hamzë Morina thotë:

  Të lumtë Jeton

  Në kosovë në vitet e 80 ta dhe 90 ta kishim një hall. Si ta mundim frikën? Ishte e vështirë dhe gati e pamundur, por e bëmë. Me kurajo dhe guxim të plotë , por edhe me mendje të ndritur e veprim të sinçertë – e mundëm frikën dhe i thamë jo secilit që guxonte të manipulonte me nderin lirinë dhe të drejtën që na takonte qoftë ai barbar serb APO shpifak shqiptar.
  Kam pritur nga deputetet e rinj sidomos ata të LDK në parlamentin e Kosovës që ti thonë përgjithsisht jo dhunës së opozites dhe denigrimit të shtetit , por ti thuhet një jo e madhe edhe atyre bashpartiakëve tanë që për interesa e pozita lakohen shumë keq duke u thirrë në institucionalizëm. Harrone atë punë , sot në Kosovë ka pushtet që zgjidhet me mashtrime por s ka shtet. ashtu si dje që kishte gjeneral e komandantë po s kishte ushtri. Ta mësojmë veten tu ikim mashtrimeve. Ta heqim frikën, ajo e ka zënë ngërq Kosovën pas lirisë nga okupatori.
  Ky shkrim dhe ca zëra të vetmuar në Kosovë më japin shpresë se po rritet guximi i drejtë kombëtar për ta vrarë frikën nga vetja. Bota nuk i ndihmon të robëruarit nga vetvetja, i ndimon të çlirohet nga të tjerët.
  Aferim Jeton, tregoju edhe atyre miqve të tu të mirë se nuk duhet friksuar nga e vërteta!

  Përgjigjiuni
  Pelqej(2) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...