Published On: 20 Shkurt, 2016

Gazi në Kuvend, foto në gazetën më të njohur amerikane

  • Gazeta e njohur amerikane, New York Times, në përzgjedhjen ditore të fotografisë që karakterizon ditën, ka përzgjedhur një foto të Kuvendit të Kosovës, i mbuluar me gaz lotsjellës.

Gazi lotsjellës në seancën e parë pranverorë në Kuvendin e Kosovës ka ngjallur interesim edhe në gazetën “New York Times”. E renditur e shtata kanë shkruar: Deputetët në Parlamentin e Kosovës kanë vendosur maska për të shpëtuar nga gazi lotsjellës, i hedhur nga anëtarët e partive opozitare, të cilat po e kundërshtojnë dialogun me Serbinë”, shkruan Gazeta Express.

Fotoja është bërë nga Valdrin Xhemaj.

Partitë opozitare dje për tri herë radhazi kanë hedhur gaz në seancën e Kuvendit. Për këto veprime dhe sjellje, Kryetari i Kuvendit Kadri Veseli ka marrë vendim për t’i përjashtuar disa deputetë. Më pas ata janë larguar me dhunë nga salla dhe më vonë u arrestuan nga Policia e Kosovës.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...