Published On: 26 Qershor, 2016

GAZETARJA MËKATERE

Barsoleta e Boksh Barutit

 

Një gazetare e re, që i ka hyrë vetja në begeni dhe mendon se është ajka e gazetarisë, shkon një ditë të rrëfehet tek padroni i saj Isa Mustafa.
-Më fal, o ati i teknokracisë kosovare, kam bërë mëkat!
-Nuk je ti e para, moj bijë, po në Kosovë çka do bëni s´është mëkat se jemi shtet sallamadi… Çfarë mëkati paske bërë, o dele e Botës!
-E kam konsiderua veten si të dijshme, jam shfaq si mendjemadhe, po më duket vetja shumë e bukur, o atë i Kosovës…
-Ani, moj çupëlinë, në sektin tonë të gjithë ne jemi mendjemadheje! –i tha Isa.
-Unë mendjemadhe jam, por kot kisha bërtitur: Sa e bukur jam! Sa e mençëm jam!…
Isa pa një pa dy i tha:
-Jo, moj lakra e rasojit, ky nuk është mëkat! Është gabim që nuk ia di hallin vetes…!

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...