Published On: 6 Mars, 2016

Gazetarja maqedonase: Turpërohem që nuk i njoh shqiptarët

Gazetarja e njohur maqedonase Biljana Sekulovska, deklaroi publikisht se i vjen turp që nuk i njeh shqiptarët.

Deklarata e saj bëhet në një kohë kur ka debate lidhur me ndërtimin e kryqit dhe shqiponjës në Butel dhe Çair të Shkupit.

Sekulovska thekson se edhe shqiptarët edhe krijimet e tyre janë pjesë e identitetit të saj. Në një shkrim për portalin e saj “NovaTV” ajo thotë: “Nuk njoh askënd, dhe asnjëherë nuk kam dëgjuar për këta njerëz, për artistët e tyre të mëdhenj, as edhe diçka të vogël nuk dija, të paktën të më bënte përshtypje emri apo vepra e tyre. Këta njerëz janë pjesë e jona, veprat e tyre janë pjesë e jonë, e shtetit tonë, identiteti jonë. Asnjëherë nuk do të jemi njerëz më të mirë pa ta, pa gjuhën e tyre, kulturën e tyre dhe mirësinë që ata na japin”, shkruan Sekulovska.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...