Published On: 7 Shtator, 2016

Gazetarja franceze “nxjerr gjoksin jashtë” – në mbrojtje të myslimaneve (Video)

Një gazetare franceze ka zgjedhur një gjest interesant si shenjë proteste ndaj deklaratave të kryeministrit francez Manuel Valls, rreth debatit për ndalimin e burkas në plazhe.

Gazetarja Daphne Burki, ka nxjerrë gjoksin jashtë, siç shkruajnë mediat e huaja, përcjell Telegrafi, për të “sfiduar kryeministrin e Francës”.

“Dëshironi të bëheni franceze? Na tregoni gjoksin”, ka thënë ajo.

Ditë më parë, kryeministri francez kishte thënë: “Mariana, simboli i Republikës ka gjoksin e zbuluar, sepse ajo ushqen njerëzit, ajo nuk është e mbuluar sepse është e lirë. Kjo është Republika”.

Me këtë deklaratë, kryeministri francez kishte acaruar edhe rivalët politikë dhe historianët. /Telegrafi/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...