Published On: 30 Shtator, 2016

Gazetari shqiptar : Me ja q…këtij shteti, më i rrezikuar ndjehem këtu në Shkup, se në Prilep

Gazetari Murat M.Aliu vlerëson se ai ndjehet më i sigurt si shqiptar në Prilep sesa në Shkup ku jetojnë me qindra mijëra shqiptar, transmeton TetovaSot.

“Me ja q…këtij shteti, më i diskriminuar dhe rrezikuar ndjehem këtu në Shkup ku ka me qindra mijë shqiptarë, sesa në Prilep ku jemi vetëm disa mijë shqiptarë”, shkroi Aliu në llogarinë e tij në Facebook.

Përndryshe, Aliu vazhdoi me komentet e tij ku theksoi se Maqedoninë ai nuk e ndjen si shtetin e tij, pasi që kur sheh policinë e këtij vendi, nuk ndjehet i sigurt.

“Maqedoninë do ta ndjej si shtetin tim atëherë kur unë do ta shoh policin dhe do të ndjehem i sigurt. Por përderisa mua uniforma e policisë më ngjall pasiguri, mosbesim dhe frikë asnjëherë nuk mund ta ndjej si shtetin tim.

5 vite kam qëndruar në Stamboll dhe çdo ditë kisha dëshirë të takojë polici, thjeshtë ndjehesha i sigurt”, shkroi Aliu në llogarinë e tij në Facebook.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...