Published On: 25 Gusht, 2016

Gazetari reagon ndaj kryeministrit: Merru me hallet e njerëzve, mos e ha bukën kot

Duke folur në hapjen e fushatës për prezantimin e kandidatit të majtë Muharrem Rama për Bashkinë e Dibrës, Kryeministri Edi Rama theksoi se do ta mbajë premtimin e dhënë.

“Nuk largohem nga posti pa u ndërtuar Rruga e Arbrit”, tha ai. Por kjo sjellje e kreut te qeverise ka sjelle edhe reagimin e gazetarit dhe aktivistit te shoqerise civile Aulon Kalaja.

Ai i kërkon kryeministrit të merret me problemet reale të shqiptarëve dhe jo me demagogji boshe, shkruan Opozita.com.

Statusi:

“Kryeministri Rama perpara se te flase per ndertimin imagjinar te “Rruges se Arberit”, le te flase per shpopollimin e paprecedente qe po i behet Dibres dhe zonave perrreth.

Varferia qe ka pllakosur, vrasja e shpreses, ka larguar njerezit per te kerkuar azil ne Gjermani dhe per te ikur nga syte kembet.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...