Published On: 17 Gusht, 2016

Gazetari që i fyu shqiptarët e Kosovës, është vet nga Kosova e “racës së poshtër”!

“E zëmë se Kosovska-Metohio që shumë prej jush i paska gërryer kaq shumë meraku me bë ekip kualifikohet, një gjë doja t’ju pyesja: si leshin do të brohorisni? O sa mirë me qenë kosovarë? Yt rracë e poshtër!”, ka shkruar Kurtaj.

Lajmi.net mëson se gazetari Isuf Kurtaj në fakt është vet nga Kosova. Ai është lindur dhe rritur në fshatin Zhur të Prizrenit. Ka studiuar në Tiranë dhe më pas ka vazhduar të jetojë atje.

 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
 1. fery thotë:

  Ne kohen e Jugosllavise , nga v.1974 ,qytetaret e BeH ishin te nacionalietit mysluman. Teza te ngjajshme budallaqe po na percjellin sot edhe ne Kosove me cpikjen e njifar hibrid nacioni qe aspak s ka lidhje me realitetin as historik e as kulturor.
  Eshte e vertet qe sllavet kahe pushtuan teritore shqiptare , ata fillimisht u morren me ndryshimin e toponimeve respkt.te emrave te maleve , fushave ,lumejve e detit,te qyteteve …bile edhe Kosoves ia ndrruan emrin nga Kosovo , ne Kosmet ( Kosov e Metohi ) me qellim qe cfardo te jete ne te jete vec toponim shqiptar mose te jete, ne menyre qe dikur te thone se kjo ose ajo s ka asnji lidhje me toponim shqiptar.
  Ne kohen e Jugosllavise, serbet ne shqiptareve te Kosoves na quanin shiptari kurse shqiptaret e Shqiperise i quanin albanci qe sips logjikes se tyre te mykur mesjetare donin te thonin se ne jemi njifar mileti qe s kishim lidhje me shqiptaret…” qellimi thone , nuk zgjedhe mjete ” dhe mjeti sot eshte paraja kurse qellimi ka mbete ai i njejte pir me nji pako te krejtesisht te re. Prapavija e kesaje logjike eshte shume e pacipte sikur edhe protogonistet e paguar qe jane duke e proklamuar kete ide te kosovarizmit nuk jane hiqe me te mire se ata qe po i paguajne per ta afirmuar kete hibrid nacion.

  Përgjigjiuni
  Pelqej(5) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...