Published On: 12 Prill, 2016

Gati për luftë, ja çfarë ka një shqiptar i “zakonshëm” në shtëpi

Specialistët e seksionit të Krimeve, në Komisariatin e Policisë Shkodër, bënë arrestimin në flagrancë të shtetasit: Dede M. ,51 vjeç, banues në Fshatin Rranza, Vau-Dejës.

Arrestimi i këtij shtetasi u bë, sepse në banesën e këtij shtetasi, u gjetën dhe u sekuestruan në cilesinë e provës materiale 500 fishekësh luftarak të modeleve të ndryshme, 3 granata difensive, 18 ndezës granatash, një kuti e pahapur ndezësish granatash.

Materialet i kaluan për ndjekje Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Shkodër për veprën penale të “Prodhim dhe mbajtje pa leje e armëve luftarake dhe e municionit ” parashikuar nga neni 278, të Kodit Penal.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...