Published On: 17 Gusht, 2016

Gati ceremonia për emërtimin e rrugës ” Beau Biden” (Foto)

Para pak çastesh, në Sojevë të Ferizajt kanë arritur deputetët e Kuvendit të Kosovës, të cilët pritet të përcjellin ceremoninë e emërimit të rrugës së Beau Biden, djalit të zv/presidentit të SHBA-së, Joe Biden.

Sipas agjentes, ceremonia do të fillojë në orën 14:00 dhe nga një flajë rasti do ta kenë presidenti Hashim Thaçi, kryeministri Isa Mustafa dhe kryetari i komunës së Gjilanit Lutfi Haziri.

Beau Biden është djali i ndjerë i zëvendëspresidentit të SHBA-ve, Joe Biden i cili kishte ndërruar jetë me 6 janar të vitit 2015 nga sëmundja e kancerit.

Në inaugurimin e rrugës me emrin e tij sot do të marrin pjesë babai i tij Joe Biden dhe fëmijët e tij Natalie e Hunter.

Në kampin Bondsteel, tashmë kanë arritur jë numër i deputetëve dhe ministrave si:  Elmi Reçica, Enver Hoxhaj, Hajredin Kuqi, Blerta Deliu-Kodra, Flora Brovina.

 

A 5
Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...