Published On: 5 Tetor, 2016

Gashi: “Resurset natyrore të mbesin kompetencë e Qeverisë, sikur edhe Trepça”

Arben Gashi, deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës ka thënë se gjiganti ekonomik Trepça duhet të trajtohet me ligj të veçantë.

“Me sa e kam kuptuar unë, Qeveria e ka dërguar sot në Kuvend dhe është shpërndarë të deputetët.

“Mendoj se Trepça duhet të trajtohet me ligj të veçantë, dhe është aset i veçantë për Kosovën”.

“Nëse ka konsensus te të gjitha partitë, Lista Serbe i ka 10 deputetë krejt”.

Këto komente Gashi ka bërë në emisionin Info Magazine të Klan Kosovës.

“Resurset natyrore mbeten kompetencë nacionale dhe Qeveria është aksionar dhe duhet të menaxhojë me to, andaj në nivel të komunës nuk diskutohet”.

“Ka shumë çështje të Kosovës që janë diskutuar në Bruksel, por mendoj se Trepça është njëra nga çështjet që nuk duhet të diskutohet në Bruksel”.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...