Published On: 19 Nëntor, 2016

Gashi: Nuk jam njoftuar se janë lejuar hetime ndërkombëtare për Deharin

Avokati i familjes Dehari, Tomë Gashi, ka thënë se nuk është njoftuar nga askush se janë lejuar hetime ndërkombëtare për vdekjen e Astrit Deharit.

Më poshtë është shkrimi i plotë i Gashit:

Ne cilësinë e avokatit te familjes Dehari, unë nuk jam njoftu nga askush se janë lejuar hetimet nderkombetate per rastin e vrasjes se Aktivistit te Levizjez VETEVENDOSJES Astrit Dehari, deshten apo nuk deshten, pranuan apo nuk pranuan, lejuan apo nuk lejuan,do te ket hetime nderkombetate dhe te pavarura.

Ekspertet e mjekesis ligjore,ne raportin e tyre nuk kane konstatuar askund, se asfiksia apo mbyllja dhe bllokimini i frymemarrjes me mjet te forte eshte vetlendim,dhe nuk kan then me asnji shkronje, asnji fjale , dhe asnji fjali se kemi te bejme me vetvrasje, askush pos kryeprokurorit Syle Hoxha kete nuk e ka thene, aj qellimisht , rastesisht, i porositur , apo nga mosdija, e tha fjalen e fundit te paren, sipas tij rasti eshte mbyllur me kaq.Te mjer jan ata qe e konsiderojn sukses nese tentojn ta mbyllin si vetvrasje,keshtu kan tentu te bejne edhe ne raste tjera, dhe nuk ja kan dal sepse askush nuk ju ka besuar. Do te lusin keta vete qe te ket hetime nderkombetate dhe te pa varura, ata e dijn pse… !!!

A 5
Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...