Published On: 25 Prill, 2017

Gashi: Nëse prishet koalicioni PDK-LDK, do të kërkojmë dorëheqjen e Presidentit Thaçi! (VIDEO)

Arben Gashi, deputet i LDK’s ne Rrokum Roll me Fidan Jupollin  ne Televizionin Rrokum  ka thane se nese ka ardhe deri ne kete pike qe koalicioni me u prish le te prishet, por ende nuk ka nji indicje per nji gja te tille.

“Mendoj se nese prishet marreveshja e PDK’s me LDK’s atehere duhet me u prishe krejt marreveshja”, perfshi edhe Presidenti  i cili duhet me u largue ngase ka ardhe prej kesaj marreveshje”, ka thane Gashi.

Ai ka shtue se asht e randesishme qe PDK me pase kete parasysh dhe se marreveshja me u prishe krejt, ne menyre qe me pase vendit mos me i mbete pasojat e zgjedhjes se Presidentit.

Simbas tij, perderisa, PDK e LDK nuk munden me qeverise, atehere duhet me shkue ne zgjedhje dhe me prishe koalicionin, e nese PDK nuk e respekton marreveshjen, atehere edhe mundet me ardh deri ne nji situate kur LDK mundet me kontestue edhe Presidentin e Shtetit.

“E nese nuk ka reflektim dhe nuk respektohet prishja e marreveshjes prej PDK’s, atehere LDK mundet edhe me ba veprime tjera politike”, ka shtue ma tej Gashi.

Per ma shume shihne videon e plote:

A 5
Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...