Published On: 15 Shtator, 2016

Gashi: Më kanë kontaktuar palet që munden të jenë subjekt i hetimit nga Gjykata Speciale!

Avokati Tome Gashi, ka thane se Kosova sa i perket Gjykates Speciale ka ba leshime te jashtezakonshme tue tha se deputetet me nji ngritje dore kane ba racizem me veprimet e tyne.

Ai ka theksue se aq ma shume asht ironike se ish-komandantet e luftes qe tash jane ne politike kane tha se me themelimin e kesaj gjykate ka me u pastrue lufta e UCK’s, por nese shkon dikush prej tyne ne qelite e Hages atehere kjo e njollos ma shume luften e saj.

Avokat Gashi ka thane se kush te akuzohet prej ma te vogelit deri me i madhi sikur asht Presidenti ka me u trajtue barabart ne dhomat speciale ne Hage, por jo me ligjet e Kosoves, te cilat jane vetem sa per sy e faqe te shkrueme ne nji leter qe s’ka vlere.
Simbas tij edhe emnimi i krejt prokuroreve dhe stafit bahet krejt prej BE’s dhe kjo ska lidhje me Kosoven edhe pse kjo asht ba per qytetaret e Kosoves.

Tome Gashi, ka thane se ai punon me avokat te njoftun dhe simbas tij, kush ka nevoje per mbrojtje ata jane ne gjendje me i dhane atyne pa dhane detaje shume se nga kush asht kontaktue deri tash, por ka pranue se tashma asht kontaktue nga pale te ndryshme te cilet dyshojne se munden me qene subjekt i hetimit prej Gjykates Speciale.

Keto komente avokati Tome Gashi i ka ba ne Rrokum Roll me Fidan Jupollin ne Televizionin Rrokum.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...