Published On: 18 Tetor, 2016

Gashi: Kombi kosovar s’ka ekzistuar dhe s’do të ekzistojë kurrë

Avokati, Tomë Gashi ka thënë se kombi kosovar nuk ka ekzistuar dhe se shqiptarët e Kosovës përherë do të mbesin shqiptarë, njofton Klan Kosova.

“Unë besoj se flamuri shtetëror duhet të përdoret në institucione ndërsa ai kombëtar është vetëm një”, ka thënë Gashi në Infomagazine.

“Flamuri është ndjenja sari e mavi, asnjë ndjenjë, zero ndjenjë.”

“Çdo ushtar që ka vdes dhe ka shku në burg është për flamurin kuq e zi e jo sari e mavi, ky flamur është zgjedh nga ambasadorja e Amerikës.”

“Nuk e kanë dashtë flamurin Rugovës ka qenë më i bukur. Dikush thotë flamuri i Kosova Petrol, dikush thotë i ngjashëm me të Bosnjës”, ka shtuar Gashi.

“Gashi Kombi kosovar është gabim, si identitet shtetëror po por si komb kosovar është diçka për me u çudit ose për 1 prill.”

“Ideja e bashkimit kombëtar, Kosova ka qenë krahinë e Shqipërisë, momentin që nuk bashkohemi, ne nuk mbesim të tillë.”

“Është sikur me thënë Dukagjini, Llapi, Drenica, Kosova është shtet por ideja e bashkimit me Shqipërinë është përparimtare dhe duhet secili ta përkrah. Bëhemi 7 milionë popullatë, dhe Serbia nuk mund të na sulmojë më, se mos me pas KFOR-n, gjysma ikim në Shqipëri prapë Në Bruksel mund të shkojmë si dy shtete”, ka përfunduar Gashi.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...