Published On: 16 Shtator, 2016

Gashi: Dikush tjetër tentoi të ndikojë tek dëshmitarët, jo Azem Syla

Pak minuta para se të nis seanca dëgjimore e Azem Sylës, avokati i tij Tomë Gashi tha se gjyqtarja, Jenifer Seal, ka caktuar masën e arrestit pasi sipas saj dhe prokurorit ekziston dyshimi se ai ka mundur të ndikojë në dëshmitar.

Megjithatë ai u shpreh i bindur se Syla nuk ka fare të bëjë me këtë dhe se dikush tjetër pa lejen e Sylës ka bërë këtë.

 “Jemi të bindur se Syla nuk ka fare të bëjë me dëshmitar të mbrojtur, por atë ka mundur ta kontaktojë dikush pa lejen e Sylës”, ka thënë Gashi.

Sipas tij, do të vërtetohet se Syla nuk ka të bëjë aspak me atë.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...