Published On: 4 Mars, 2016

Garë e madhe për talentin holandez

  • Riechedly Bazoer është bërë njëri nga mesfushorët më të kërkuar nga skuadrat evropiane.

    Talenti holandez i Ajaxit ka treguar formë të jashtëzakonshme këtë edicion gjë që ka bërë ta fitojë edhe një vend në Përfaqësuesen e Holandës.

Mesfushori qendror është bërë objektiv i shumë skuadrave të mëdha evropiane që janë të gatshme të shpenzojnë në verë për të.

19-vjeçari këtë edicion ka shënuar katër gola dhe ka dhuruar katër asistime në Eredivisie.

Ai është duke u kërkuar nga Chelsea, Milan, Manchester City, Bayern Munich dhe Borussia Dortmund.

Ajax për ta lënë të lirë yllin e saj të ri kërkon 25 milionë euro.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...