Published On: 9 Prill, 2016

Gardisti që vrau gruan: Ja pse e vrava?

Gardisti Armir Dervishi duket se ka nxjerrë një tjetër një tjetër variant në deponimet e tij para hetuesisë për grindjet që ka pasur me bashkëshorten dhe shkakun që e çoi deri në vrasjen e saj dy ditë më parë. Sipas burimeve nga hetuesia, ai është zënë për një kredi që kishte marrë familja e gruas së tij para martesës dhe dorëzanë ishte bërë e shoqja, atëherë beqare.

Dervishi ka thënë se nuk ishte në dijeni që bashkëshortja kishte dalë garant para martesës për një kredi, por në momentin kur si çift ataqenë paraqitur në bankë për të marrë një kredi për dyqanin e tyre të rrobave, kredia iu ishte refuzuar, pasi Ilda rezultonte dorëzanë për një kredi të vjetër e cila ende nuk ishte shlyer deri në fund; 100 mijë lekë ende kishin mbetur për t’u paguar dhe këto kishin çuar në acarim mes çiftit.

“Ditë para ngjarjes vura re se në shtëpi mungonin 20 mijë lekë të reja dhe Ilda nuk mëilda dervishidha asnjë shpjegim,” mësohet t’u ketë thënë Dervishi para hetuesve.

Kjo mungesë e parave ka ndezur grindjet e vjetra, dhunën, xhelozinë e fjetur deri sa përfundoi në vrasjen e gruas së re, nënë e dy fëmijëve të mitur, vajzën 8 muajashe dhe djalit 5 vjeç.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...