Published On: 8 Prill, 2016

“Gardisti e përdhunoi vajzën time, i vendoste pistoletën në kokë çdo natë dhe i thoshte ‘do të vdesësh e re, moj qyqe’”

gardist vrasesNëna e Ida Dervishit, gruas që u vra nga bashkëshorti oficer i Gardës, tregon se krimi në familje ka qenë i paralajmëruar.

Në një intervistë për gazetën “Panorama”, Feride Spahiu tregon të gjitha momentet e dhunës ekstreme që vajza e saj Ida përjetonte vazhdimisht nga i shoqi.

“Ishte krim i paralajmëruar.

Dhe jo një herë, por disa herë, e askush nuk e mori mundimin ta parandalonte këtë që ndodhi, e të shpëtonte vajzën time nga ai njeri.

E kam marrë vesh nga televizori, duke parë lajmet në mëngjes.

Por unë e mora vesh sikur ajo ishte plagosur dhe ishte jashtë rrezikut për jetën”, thotë ajo, duke shtuar se ishte diçka që e priste.

“Sapo kam parë këtë lajm, kam marrë taksi dhe jam nisur për te shtëpia e vajzës që të merrja fëmijët.

Gjithnjë me shpresën se ajo ishte gjallë.

Thosha vazhdimisht me vete që ime bijë eshtë e re dhe do të shpëtojë. Do t’ia hedhë edhe kësaj here”, thotë ajo.

Mes lotësh nëna tregon se ai e ka vrarë vajzën me gjakftohtësi, ashtu siç e kishte paralajmëruar edhe herë të tjera. Sipas saj, e bija kërcënohej cdo natë.

Sa herë ia jepte truri. Atë dhe djalin e vogël. Asaj i thoshte: “Do të vdesësh e re, moj qyqe”.

Ndërsa të birit, vetëm 5 vjeç, i thoshte: “Mami do të vdesë shumë shpejt. Ty do të të rrisë një mami tjetër”.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...