Published On: 1 Mars, 2016

Gani Geci: Rexhep Selimi po rren, ai ishte përçarësi më i madh!

Ka reaguar Gani Geci ndaj deklaratës se dhenë nga Rexhep Selimi në emisionin Interaktiv në KTV transmeton RepublikaOnline.net .

Përmes një postimi në Facebook,Gani Geci tha se Rexhep Selimi ishte përqaresi me i madh i luftës në Drenicë dhe se ka ende persona që ishin të pranishëm në rastin kur Adem Jashari i tha Rexhep Selimit se nëse jam gjallë do ta nxjerr gabzerrin.

Kërkoj nga KTV që nesër të marrin mundin dhe të vijnë në Shtëpinë time në fshatin Llaushë dhe të marrin prononcimin për Rrenat e Rexhep Selimit.
Rexhep Selimi ka qenë përçarësi numër nji i Luftës në Drenicë.
Nuradin Lushtaku, Gani Koci, Fadil Kodra, Xhafer Koca, Isuf Hoti, Gani Kabashi, Musli Geci, Sylejman Selimi, Xhevahire Geci dhe shumë të tjerë janë të gjallë, që nëse donë me tregua të vërtetën të gjithë e dinë.
Edhe Bashkim Jashari i dinë të gjitha.

Screenshot_2016-03-01-02-08-27-1

Loading...
 
Displaying 3 Comments
Have Your Say
 1. latif thotë:

  veq suksese daj se krejt te sakta po dalin qi ke thon para do viteve.

  Përgjigjiuni
  Pelqej(2) Nuk Pelqej(1)
 2. Sefedin Krasniqi thotë:

  GANI GECI DUHET TË TREGOJË EDHE DICKA TJETËR

  Sapo kishte mbaruar lufta në Kosovë. Me Shefqet Jasharin-Strofci u nisëm për Gjermani t’ia marrin një intervistë Gani Gecit, që doli libër. Kur mbërrimë në banesën e tij, e pyeta : – Gani, cila ka qenë nofka jote e luftës? U pergjej, s’kam pasur nofkë. – A ke bartur maskë? – Jo, kurrë! – Pse po don të prononcohesh? – Dua të flas, sepse këta marksistat e Ener Hoxhes po donë të më vrasin e të më shpallin tradhtar sepse unë kam luftuar për çlirimin e Kosovë dhe Kushtetutën e shtit të Ibrahim Rugoves e këta për pushtet.
  Ia afrova kasetofonin dhe foli 6 orë, pothuajse pa u ndalur. I gjithë rrëfimi i asaj dite qëndron në librin “Lufta pa masak”, përveç një detali shumë të rëndësishëm që Ganiu për hir dhe nga respekti nda familjes Jashari e kishte fshi pak para botimit. Ai detal është ky: “Atë ditë kur ka dalur publikisht UCK në Llaushë (Rexhep Selimi dhe tjerët) Adem Jashari nuk e ka ditur. Prandaj, Rexha e ka pre në besë Komandantin dhe ia ka sjell policinë serbe para kohe te dera ku u vra Adem Jasharit me shumicën e antëtarëve të familjes”!

  Sefedin Krasniqi

  Përgjigjiuni
  Pelqej(4) Nuk Pelqej(2)
 3. Sefedin Krasniqi thotë:

  GANI GECI DUHET TË TREGOJË EDHE DICKA TJETËR

  Sapo kishte mbaruar lufta në Kosovë. Me Shefqet Jasharin-Strifci u nisëm për Gjermani t’ia marrin një intervistë Gani Gecit, që doli libër. Kur mbërrimë në banesën e tij, e pyeta : Gani, cila ka qenë nofka jote e luftës? U pergjej, s’kam pasur nofkë. A ke bartur maskë? – Jo, kurrë! Pse po don të prononcohesh? – Dua të flas, sepse këta marksistat e Ener Hoxhes po donë të më vrasin e të më shpallin tradhtar sepse unë kam luftuar për çlirimin e Kosovë dhe Kushtetuten e shtit të Ibrahim Rugoves e keta për pushtet.
  Ia afrova kasetofonin dhe foli 6 orë, pothuajse pa u ndalur. I gjithë rrëfimi i asaj dite qëndron në libin “Lufta pa masak”, përveç një detali shumë të rëndësishëm që ganiu për hir dhe nga respekti nda familjes Jashari e kishte fshi pak para bitimit. Ai detal është ky: “Atë ditë kur ka dalur publikisht UCK në Llaushë (Rexhep Selimi dhe tjeret) Adem Jashari nuk e ka ditur. Prandaj, Rexha e ka pre në besë Komandantin dhe ia ka sjell policinë serbe para kohe te dera ku u vra Adem Jasharit me shumicën e antëtarëve të familjes”!

  Sefedin Krasniqi

  Përgjigjiuni
  Pelqej(4) Nuk Pelqej(2)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...
Loading...