Published On: 2 Shkurt, 2016

Gani Geci publikon këngën kushtuar heronjve Shaban, Adem e Hamz Jashari (Video)

Në një postim në rrjetin social të tij, Gani Geci publikon një video të një kënge e cila iu është kushtuar heronjve kombëtar Shaban Jasharin, për legjendarin Adem Jasharin dhe Hamz Jasharin. Tekstin e kësaj kënge e ka shkruar asokohe para luftës vëllau i madh i Gecajve, por që në rrethana të tilla siç ishte Kosova nuk kanë guxuar ta shkruaj të plotë por vetëm H. Gecaj, dhe që ishte Halil Gecaj.

Më poshtë keni edhe videon e këngës kushtuar heronjve tanë.

Te nderuar miqë kjo ështe kenga e parë qe u shkrua per Shaban Jasharin Legjendarin Adem Jasharin dhe Hamz Jasharin .
Tekstin e ka ka shkrua vllau yne i madhi Halil Gecin ne vitin 1998 .
Pas perfundimit te Luftes nuk guxonin ta shkruanin emrin e plote te Halil Gecit po e paten shkrua H.Geci.
Teksti i Kanges tregon se aso kohe nuk dinim per ndarje luftonim i shkruanim luftes per liri Prekazit ,Llaushes Burojes ,Aqareves ./ Shqiptari.eu

 

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...