Published On: 27 Janar, 2016

Gani Geci: Hetuesi amerikan më tha- Ju dhe familja juaj jeni në shënjestër të Shërbimit Sekret francezë

Gani Geci
Ti dhe Familja juaj jeni në shënjestër të sigurimit sekret Francez.
Miq të dashur!
Informatat se Hashim Thaçi është bashkëpunëtor i shërbimit të sigurimit francez për mua këto informata mund të jenë të vërteta sepse në shtabin e KFOR-it francez kishte qenë e varur një fotografi e imja e përmasave afërsisht 1m me 1m dhe në atë fotografi është shkruar “Ky është krimineli nr 1 i Luftës në Drenicë dhe është personi më i rrezikshëm për KFOR-in francezë”.
Pas plagesës sime dhe vrasjes së Bekim Kastratit dhe Besim Dajakut me datën 19. i 10. 2001, komandanti i policisë së UNMIK -ut në Skënderai ka qenë francez. Ai ka ardhur në vendin e ngjarjes dhe unë e lusja të më dërgojnë në spital, por ai nuk i ka lejuar as Policinë e Kosovës, as Policinë e UNMIK -ut e as KFOR-in francez të më dërgojnë në spital.
Kam prit i shtrirë në nji shtëpi aty afër 45 minuta deri sa jam alivanosur nga gjakderdhja.
Shani Geci e ka ndalur në rrugë një makinë të rastit në të cilën rastësisht ka qenë Arsim Xani dhe me makinën e tij më kanë dërguar deri në Spitalin e Skënderait. Edhe në Spitalin e Skënderait kam prit rreth 30 min para derës së Spitalit në po të njëjtën makinë dhe askush nuk donte të më dërgonte në QKU në Prishtinë.
Pas 30 min aty pranë ka ardhur një kushëri Sabit (Tafilë) Geci dhe bashkë me Arsim Xanin i ulur përpara dhe unë i larë në gjak isha i ulur mbrapa, kokën e kisha në prehër të Shani Gecit.
Tash po e kuptoj pse nuk më kanë dërguar në spital. Hetuesi i rastit të plagesës sime dhe vrasjes së shokëve të mi Polici Amerikan Bill Kriger më ka thënë: Pse i ke marrëdhëniet e këqija me KFOR-in francezë. Jo nuk e di i thashë s’kam pasur kontakte me ata.
Ti në shtabin e KFOR-it Francez e ke një foto të varur ku shkruan se je Kriminel, unë u mundova me ja shpjegu se si Komandanti i policisë së UNMIK-ut një francezë nuk më ka dërguar në spital.
Eh tha Polici Amerikan .
Pas disa ditë prapë polici amerikan më pyeti sa fëmijë i ke? I thashë 4. A ban mi taku,
Po more si jo.
A i don fëmijët më pyeti?
Po shumë i du!
Dhe më tha mos i trego askujt, ju dhe familja juaj jeni në shënjestër të Shërbimit Sekret francezë.
Polici amerikan Bill Kriger pas shumë hetimeve edhe kundër meje ka ardhur në përfundim se unë jam në shënjestër të Shërbimit Sekret Francez, me anë të informatave të rrejshme që ShIK-u i ka ba për mu!

 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
  1. Arberi thotë:

    Tradhtija eshte e madhe ne Kosove me keta te ashtuquajturit komandant te vetequajtur.Ishalla zoti na ndihmon se ende nuk kemi dale nga sketerra dhe rreziku.

    Përgjigjiuni
    Pelqej(12) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...