Published On: 1 Mars, 2016

Gani Geci: Adem Jashari – Selimit: Kam me ta nxjerr gabzherrin (Video)

Gani Geci në një intervistë për emisionin “Interaktiv” në KTV, ka treguar versionin e tij të mosmarrëveshjeve mes Rexhep Selmit dhe Adem Jasharit.

Duke treguar për rikthimin e tij në Polac nga fshati Çirez së bashku me Rexhep Selimin, Geci ka thënë se atje po e priste Adem Jashari së bashku me grupin e tij. Geci ka sqaruar se Adem Jashari ishte i nervozuar për vrasjen e tetë personave dhe ishte përplasur me Selimin në ato momente.

“Jemi kthyer në Polac, ishin kanë ul Ademi, ishin kanë me një Opel Ascona. Aty kanë qenë shumë njerëz. Kur i tregova unë Ademit që janë vrarë tetë veta, ai u nervozua dhe i tha Selmit: ‘Hup dhe që jam gjallë shpirtin kam me ta nxjerrë për hunde’”.

“Ata s’kanë fol sepse Selimi i ka pasur financat dhe armatimin e UÇK-së. I dërgojke Ademit pak armatim. Ai mbeti vet. Derisa ka ndodhur rasti i parë. Ai ju tha mos i sulmoni patrullat sepse juve nuk ju njeh askush, krejt mu kanë me mu gju. Serbët e dinë që unë jam. Ai nuk donte që të luftonte në Skenderaj, sepse e dinte forcën e Serbisë”, ka sqaruar Geci.

Ai ka thënë se Adem Jashari ka pasur konflikte me Rexhep Selimi. Siq ka treguar Geci prishja e tyre ka ndodhur për shkak të shpërndarjes se luftës.

GaniGeci

“Adem Jashari pasi e mori vesh për masakrën në Qirez u nervozua dhe i tha Rexhep Selimit se nëse do të shpëtoj nga lufta, do ta nxjerri gabxerrin”, ka thënë Geci në emisionin Interaktiv. Ai ka thënë se pas këtyre fjalëve, Rexhep Selimi nuk e ka thënë asnjë fjalë.

“Pas këtyre fjalëve, Sylejman Selimi e ka kapur për krahi dhe ka ecur pa e thënë asnjë fjalë”, ka thënë.

Sipas Gecit Rexhep Selimi vonë është inkuadru në UCK.


Geci per Selimin

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...