Published On: 22 Qershor, 2016

Gafa e UEFA-s, ngatërron flamurin e Shqipërisë me të Austrisë (Foto)

Në mëngjesin e ditës së sotme UEFA ka bërë një gafë pasi në faqen e saj zyrtare në ‘Facebook’ ka bërë një gafë duke ngatërruar flamurin e Shqipërisë me të Austrisë.

Siç shihet edhe në foto në ndeshjen e parë mes Islandës dhe Austrisë, shohim që në vend të flamurit të Austrisë, është flamuri kuqezi.

Ky nuk është rasti i parë i një gafe nga UEFA pasi më parë ngatërroi stemën e Rusisë me të Shqipërisë.

Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>