Published On: 13 Qershor, 2016

Gabriele Meucci kishte ardhur në krye të Eulexit ti mbuluar pisllëqet. Komandantët e luftës, m…t e kan ba

 

  • Qeveria po luan oqe me veteveten

Milaim Zeka

Lajmi i mire i dites eshte se, ish shefi i Eulexit, Gabriele Meucci, po shkon ne shtepine e tije- ne Itali. Ai kishte ardhur ne krye te Eulexit, jo per te bere pune te hajrit, as per ta forcuar krahun pozitiv te Eulexit, po thjeshte per ti mbuluar pislleqet e kesaj organizate, sidomos te bandes qe lidhej me ish kryeprokurorin Salustro.
Tani, mediat po raportojne se qeveria qenka mbledhur ne nje takim krize, per t ia zgjatur mandatin ketij misioni evropian.
Po te kisha fuqi magjike, mandatin e Eulexit do ta nenshkruaja per 50 vite. Deri atehere, mbase femijet e femijeve tane, e para do ta kuptojne rendesine e shtetit ligjor, e dyta, Kosoven do ta bejne shtet te nderuar dhe te respektuar.
Ky brez duhet te marre mesime prej klases politike te pasluftes, se si nuk duhet bere shteti.
Femijet e femijeve tane, ne guret e varreve tona, me shkronja te medha duhet te na shkruajne: Neve ua falim, ama mut e keni pas ba!!!

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...