Published On: 29 Korrik, 2016

Gabriel konfirmon largimin nga Palmeiras: Kam arritur marrëveshje me klubin e ri

Gabriel Jesus ka konfirmuar se do të largohet nga Palmeiras dhe se tashmë ka arritur marrëveshje me klubin e ri, ku Manchester City po i prin garës për talentin brazilian

Ekipi i Pep Guardiolas është shumë afër transferimit të talentit brazilian, Gabriel Jesus. Talenti 19 vjeçar ka konfirmuar se do të largohet nga Palmeiras dhe se tashmë ka arritur marrëveshje me klubin e ri, por që ka refuzuar që të thotë ndonjë emër.

Për Jesusin janë të interesuar, Manchester City, Barcelona, Real Madridi e Interi, por duket se skuadra angleze është në pole pozicion për të nënshkruar me brazilianin që do ta përfaqësojë vendin e tij në Lojërat Olimpike ‘Rio 2016’.

“E ardhmja e ime do të vendoset shumë shpejt. Palmeiras tashmë e di se ku dëshiroj që të shkoj. Tani për tani jam i fokusuar maksimalisht me ekipin kombëtar, duam medaljen e Artë në Lojërat Olimpike”, tha sulmuesi.

“Negociatat tashmë janë në përfundim, por fokusi im është te Brazili”, shtoi talenti 19 vjeçar.

Tashmë gjithçka është e kryer dhe zyrtarizmi pritet të behet pas ‘Rio 2016’, kjo ishte kërkesa e vet braziliani. Se cila skuadër ka siguruar shërbimet e 19 vjeçarit, mbetet të shihet pas përfundimit të Lojërave Olimpike.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...