Published On: 15 Janar, 2016

Fytyra e bukur e korrupsionit

Korrupsioni dhe shpërdorimi i detyrës çon në pranga tre doganierë në pikën e kalimit kufitar të Kakavijës, mes të cilëve edhe një vajzë 35-vjeçare.

Sipas Policisë së Gjirokastrës, Eneida Çuçi 35 vjeçe, nga Gjirokastra u arrestua dje me dy doganoere të tjerë nga Shërbimet e Sektorit Ekonomiko­ Financiar.

Sipas policisë, Çuçi ka qenë në turn në kohën që është leujuar kontrabanda. “Pas arrestimit të doganierit Ymeraj, në vijim të veprimeve hetimore u ndaluan edhe Islam Thana, 42 vjeç, banues në fshatin Picar, Gjirokastër, doganier në Pikën Doganore Kakavijë dhe Eneida Çuçi, 35 vjeçe, banuese në Gjirokastër, doganiere në Pikën Doganore Kakavijë”­ njoftoi policia.

Sipas saj, dyshohet se eshte konsumuar vepra penale “shpërdorim detyre”, pasi ka qenë në shërbim në Pikën Doganore Kakavijë dhe me veprimet dhe me mosveprimet kanë lejuar kalimin e automjetit me ngarkesë ushqimore 1.3 ton mallra ushqimorë”, thuhej në njoftimin e dhënë nga Policia e Gjirokastrës. /Panorama/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...