Published On: 7 Shtator, 2016

FYROM është vendi i fundit fashist, Shkupi boll ma me rrena!

Halil Matoshi

Qeveria e Gruevskit ne Shkup duhet te mendoje se ka me e pase zor me mbajt komb dhe shtet duke qene shoqni klero-fashiste, pra nuk munet me pase FYROM pa shqiptaret etnik, si faktor thelbesor ne ate republike.
Akademia e shkencave, media dhe militante neofshiste ne Shkup duhet ta mbyllin gojen me turp – pergjithmone – rreth prejardhjes se Shna Terezes (Gonxhe Bojaxhiut) , sepse ne biografine zyrtare te Vatikanit (shih faximilin) per te thuhet se asht bija e dy prindvet shqiptare.
Me 1910 kur asht lind Gonxhja, nuk ka ekzistui entiteti juridik-politik i quajtun FYROM dhe asnji lloj Maqedonie tjeter, kurse Shkupi administrohej nga shqiptaret nen Perandorine osmane, si vilajet.
Natyrisht qe Shkupi nuk ishte Shqipni ne kuptimin juridik-politik por ishte territor i banuem kryesisht me shqiptare etnik.

Shkupi boll ma me rrena!

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...