Published On: 12 Maj, 2016

Futbollistët më të pasur në botë në 2015 sipas Forbes

Cristiano Ronaldo është futbollisti më i paguar i vitit 2015.

Ylli i Real Madridit përveçse po kalon momente të mira në fushën e gjelbër, ka shumë sukses edhe jashtë saj.

Sipas Forbes, Ronaldo është futbollisti më i paguar në botë për vitin 2015, ku ka përfituar 71 milionë euro, transmeton Telegrafi.

Në vendin e dytë është Lionel Messi me 7 milionë më pak (67 milionë euro), ndërsa në vendin e tretë është Zlatan Ibrahimovic me 32 milionë.

Në fund të listes gjenden edhe Neymar me 31 milionë, Gareth Bale me 29 milionë, Luis Suarez me 20 dhe James Rodriguez me 18 milionë euro.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...