Published On: 18 Dhjetor, 2015

Futbollistët më të mirë nga gjuajtjet e lira në edicion 2015-16

Miralem Pjanic është futbollisti më me së shumti gola nga gjuajtjet e lira.

Shumë futbollistë të ndryshëm në Evropë kanë shënuar këtë edicion të paktën një gol nga gjuajtja e lirë, por ka të tillë që kanë shënuar edhe më shumë.

Mesfushori i Romës, Miralem Pjanic është më i miri ndër ta, duka shënuar 4 gola nga gjuajtjet e lira.

Pas tij vijnë 5 futbollistë që kanë shënuar nga 2 gola prej gjuajtjeve të lira, Daniel Parejo (Valencia), Yannis Salibur (Guingamp), Christian Eriksen (Tottenham), Michael Gregoritsch (Hamburg) dhe Willian (Chelsea).

Ndërsa nga së paku një gol kanë shënuar edhe 49 futbollistë të tjerë, në mesin e tyre janë edhe Messi dhe Ronaldo.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...