Published On: 17 Tetor, 2016

Fushata përmes fotografive, tregon për problemet nga konsumi i tepërt i sheqerit

Këto fotografi të trishtueshme, tregojnë se çfarë shkakton konsumi i tepërt i sheqerit në trup.

Çarjet e bëra me anë të ëmbëlsirave, tregojnë për plagët dhe gangrenat, të cilat mund të shkaktohen nga ngrënia e pakontrolluar e gjërave të ëmbla, transmeton Telegrafi.

“Asociacioni i Diabetit” në Tajlandë, e ka nisur këtë fushatë, për të parandaluar diabetin e tipit të dytë, që shkaktohet edhe nga përdorimi i tepërt i sheqerit.

Në fotografitë e mëposhtme, mund të shihni disa montime që duken si plagë të thella dhe të pashërueshme.

“E ëmbla vret. Diabeti i pakontrolluar i bënë plagët të shërohen ngadalë” është mesazhi i kësaj fushate. /Telegrafi/

Fushata përmes vizatimeve tregon per problemet nga konsumi i tepert i sheqerit foto 3

Fushata përmes vizatimeve tregon per problemet nga konsumi i tepert i sheqerit foto

Fushata përmes vizatimeve tregon per problemet nga konsumi i tepert i sheqerit foto 2

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...