Published On: 15 Qershor, 2016

“Furtunë” në Polici, 17 shefa gati për t’u transferuar, në listë edhe zv/drejtorë të përgjithshëm

Të tjera ndryshime pritet të ndodhin në Policinë e Shtetit, ku do të ndryshohen shefat e komisariateve në Tiranë, në rrethe, por në listë janë edhe zv/drejtorë të përgjithshëm të Policisë së Shtetit.

Gazeta ‘Shqip’ shkruan se bëhet fjalë për 17 shefa që do të lëvizin. Alket Shatro është komanduar shef i Komisariatit Nr.4, ndërsa Fatmir Lleshi që drejtonte këtë komisariat është transferuar në Berat.

Afrim Tafa që ishte drejtor në Berat, është transferuar në policinë kufitare të Kukësit.

Ndryshimet pritet që të ketë edhe në pikat e tjera kufitare. Lëvizjet dhe transferimet në rang shefash dhe zv/drejtor të përgjithshëm pritet të zgjasin deri në fillim të gushtit.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...