Published On: 30 Tetor, 2016
Bota |

Fuqia e tërmetit në Italinë qendrore, çahet edhe mali (Video)

Tërmeti i sotëm në Italinë Qendrore ka qenë shumë i fuqishëm dhe këtë e ka treguar një e çarë e madhe në malin Castelsantangelo sul Nera, në provincën Macerata.

Kjo e çarë gjigante është një nga më të mëdhatë e krijuara ndonjëherë që prej vitit 1980. Pikërisht kjo tregon rrezikun e madh që i kanoset njerëzve nga ky fenomen i përsëritur natyror.

Lëkundja sizmike që tronditi Italinë ra në orën 7:40 minuta.

Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...