Published On: 9 Prill, 2016

Fundjava me vranësira e shi

  • Instituti Hidrometeorologjik njofton se në vikend do të ketë mot me vranësira dhe me shi.

“Vendi ynë do të jetë nën ndikimin e masave të ajrit me presion të ulët atmosferik. Si pasojë e depërtimit të këtyre masave mbi vendin tonë , do të krijohen kushte që të ketë depërtim të vranësirave të dendura dhe jostabile, të cilat do të shoqërohen me riga shiu”, thuhet në njoftimin e IHMK-së.

Sipas njoftimit temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 8-13 gradë Celsius, kurse maksimalet e ditës ndërmjet 15-18 gradë Celsius.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...