Published On: 27 Shkurt, 2016

Fundi i tik-takut të djallëzisë së SHIK-ut

Mustafë Shabani

Të nderuarit Anton Quni, Adem Salihaj- Prof.Dr. Shpejtim Bulliqi, mu ashtu sikurse minatorët hyn në zemrat e gjithë popullit dhe fituan përjetësin me sakrificën e tyre po ashtu edhe ju dhe ata pak deputet pushtuat zemrat tona me guximin tuaj qytetar, besnikëria e juaj ndaj votës sonë, jo vetëm që na ruajti fytyrën para botës së polarizuar shqiptare, por ajo ringjalli filozofin e urtë Rugoviane duke na e kthyer atë të gjallë me Bogdanin nga amshimi. Zoti ju bekoftë juve dhe aktin tuaj më të lartë, i cili na e ruan krenarin tonë kombëtare.

Heu more dreqi i Rr. Morinës çdo çudi në botë zgjat pesë minuta, ato tuajet na dolën të stërzgjatura, dhe çudia juaj vazhdoi dhe vazhdon shkaku i koalicionit me vrastaren, por të gjithë e dimë që edhe 5 minutat tuaj të stërzgjatur do e kenë fundin tyre, dhe ne urojme dhe lutemi të ikësh në bërllokun e historisë pa të keqen e elektoratit tonë dhe vendit.

Mirupafshim së shpejti kur tik taku i djallëzisë suaj dhe SHIK-ut do të përfundoj se numëruari kundër LDK-së së Ibrahimit dhe vendit. Zoti të mallkoftë për dje, dhe sot që të besuam sepse mallkimi i përjetësisë nuk lejojmë ti mveshet LDK-së së Ibrahimit, por tradhtisë suaj. Na i marrshi të ligat në ferr!!!

Të nderurit deputet Dardan B. Brecht do të thoshte: “Fjala e fundit ende nuk është thënë” dhe ajo është LDK e Ibrahimit!

Zoti e bekoftë atë!

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...