Published On: 27 Shkurt, 2016

Fundi i “heroit” xhuxh Hashim Thaçi – dikush që vinte nga Moska

Akademiku Përparim Kabo është shprehur rreth zgjedhjes të Hashim Thaçit:

“Hashim Thaçi, një hero i shkurtër me trup të gjatë …

do iki me bishtin ndër shalë…

Edhe para zonjës Jahjaga provoi dikush që vinte nga Moska,

40 dite e ngrohu karriken pastaj ra prej saj…

Pushteti rrëmbyer qoftë dhe me votat e shumicës parlamentare,

është gropa e të zotit i cili që atë natë e humbet gjumin dhe mendon fundin….

nga sot fillon fundi “heroit” xhuxh Thaçi.

Pkabo 26 shkurt 2016

 
Displaying 2 Comments
Have Your Say
 1. sadik thotë:

  Edhe ju zoteri qenkeni inkuadrur ne garden e konspiacionit anti shqeiptare sllavo grek, per ta sjell edhe nje here Serbin ne Durre, Shkodren me ua dorzua malazaezve, greket me i sjell ne Vlore, ashtu siç bene Isa Boletini, Ismail Qemail Vlora, Esat Pash Toptani, pasi qe e tradhtuan Kolosin e Kombit Hasan Beg Prishtinen ne vitin 1912!!!
  Por mos harroni, Hasan Beg Prishtina nuk e kishe mbrapa Ameriken siç e ka sot Hashim Thaqi, nje Hasan Prishtin i ditve tona!

  Përgjigjiuni
  Pelqej(2) Nuk Pelqej(4)
  • Tarasi thotë:

   @Sadik ore,i ke marre sedativet ti apo ke marre dozene vogel.O bobo po ku na mbeten trapat si ti te vlersojne ne baza regjionale e me koke serbi.

   Përgjigjiuni
   Pelqej(1) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...