Published On: 19 Maj, 2016

FSK 9 mijë euro për kapela, këpucë, pantallona e shalla

Ministria për Forcën dhe Sigurinë e Kosovës ka shpallur njoftimin për tender për blerjen e 17 palë uniformave ceremonial për pjesëtarët e FSK-së, shkruan Gazeta Fjala.

FSK do t’i furnizojë pjesëtarët e saj me 17 kapela, 17 palë setra, 17 shalle, 17 palë dorëza, 17 palë pantallona si dhe 17 palë këpucë.

 Të gjitha këto FSK ka paraparë t’i blejë me shumën prej 9 mijë eurove.

Sipas njoftimit të shpallur nga Autoriteti Kontraktues i FSK-së, të gjitha veshjet do të jenë kualitative dhe të cilësisë së lartë, transmeton Gazeta Fjala.

Afati I fundit për pranimin e tenderëve do të jetë data 25 e këtij muaji. Kohëzgjatja e kontratës do të jetë një muaj që nga dhënia e nënshkrimit./GazetaFjala/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...